GŁOSOWANIE TO PRAWO I PRZYWILEJ. SKORZYSTAJ Z NIEGO.

wpis w: Aktualności | 0

Droga społeczności „Baczyńskiego”,

Parlament Uczniowski zaprasza Was na wybory, które odbędą się w dniu 11 października b.r. na forum szkoły. Każdy Uczeń będzie mógł oddać głos w szkolnych wyborach parlamentarnych oraz zagłosować w referendum. Parlament Uczniowski zadba o to, żeby przebieg głosowania wiernie odzwierciedlał prawdziwe wybory, w których już jako osoby pełnoletnie będziecie mogli aktywnie wziąć udział.

W szkolnych wyborach parlamentarnych, które odbędą się już w najbliższą środę w „Baczyńskim”, będziecie mogli oddać głos na jeden z komitetów wyborczych (wpisując na karcie do głosowania „X” przy wybranym komitecie wyborczym) oraz zagłosować w referendum, które wymaga wskazania wybranej odpowiedzi na cztery pytania referendalne. Zatem każdy z uczniów biorących udział w głosowaniu otrzyma dwie karty do głosowania (jedna dotyczy wyborów parlamentarnych, a druga – referendum).

Jeżeli nie wiesz, na który komitet wyborczy zagłosować, skorzystaj z LATARNIKA WYBORCZEGO – to krótka ankieta, która umożliwia łatwe porównanie twoich poglądów z odpowiedziami udzielonymi przez komitety wyborcze. Można ją znaleźć na stronie latarnikwyborczy.pl lub pobrać kod QR strony, który znajduje się na plakatach informacyjnych rozwieszonych na korytarzach naszej szkoły. Koniecznie opowiedz o LATARNIKU WYBORCZYM swoim bliskim, jeśli mają jeszcze wątpliwości na kogo oddać swój głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych.
Wybory organizowane przez Parlament Uczniowski na terenie szkoły mają na celu pokazać jak wygląda procedura głosowania, a także zaangażować wszystkich do działania w celu budowania wysokiej frekwencji wyborczej, np. poprzez zachęcenie do udziału w wyborach, przekazanie linku do ankiety LATARNIKA WYBORCZEGO

Głosowanie to ważna sprawa. To nasze prawo, ale i obowiązek.
Zatem weź udział, zagłosuj.

Podąrzaj Natalia Lewandowska:

Ostatnie wpisy