46. Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Obronne ,,Sprawni jak Żołnierze 2023”

wpis w: Aktualności | 0

W dniach 25-28 września 2023 roku w Bornem Sulinowie odbył się Finał Centralny 46. Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych ,,Sprawni jak Żołnierze 2023”, który został zorganizowany przez Wojskowe Stowarzyszenie ,,Sport-Turystyka-Obronność” Garnizonu Warszawa na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej przy wsparciu Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Jednostek wojskowych garnizonu Wałcz, Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód oraz Departamentu Edukacji Kultury i Dziedzictwa MON.

Celem zawodów było popularyzowanie wśród młodzieży sportów obronnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie umiejętności sportowo-obronnych. Po wygranych eliminacjach wojewódzkich uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali miasto Włocławek oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie na zawodach rangi ogólnopolskiej.

Do rywalizacji, która obejmowała: strzelanie z pistoletu i karabinku pneumatycznego, rzut granatem do celu, umiejętność praktycznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, test sprawnościowy, bieg na dystansie 1000 metrów oraz skłony tułowia w czasie 2 minut przystąpiły najlepsze drużyny ze szkół ponadpodstawowych wyłonione w eliminacjach wojewódzkich na terenie kraju.

WYNIK ZESPOŁOWY IV LO w kategorii drużyna chłopców VI miejsce w Polsce!

I miejsce w Finale Centralnym w konkurencji umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – zespół,

II miejsce w Finale Centralnym w konkurencji bieg na dystansie 1000 metrów – MIŁOSZ ŁĄCKI.

WYNIK ZESPOŁOWY IV LO w kategorii drużyna dziewcząt X miejsce w Polsce

III miejsce w Finale Centralnym w konkurencji skłony tułowia w czasie 2 minut – NINA MOSZCZYŃSKA.

Zespół Szkół Nr 4 – IV LO we Włocławku reprezentowali uczniowie z klas mundurowych:

Dominika Modrzejewska  – kapitan zespołu dziewcząt

Nina Moszczyńska, Natalia Szymańska, Oliwia Tomaszewska

Miłosz Łącki – kapitan zespołu chłopców

Filip Przewozikowski, Mateusz Jarosz, Kacper Rusin

Opiekunami uczniów byli – instruktorzy Stanisław Dykowski, Krzysztof Urbański.

Za swoje osiągnięcia indywidualne i zespołowe uczniowie zostali nagrodzeni medalami, dyplomami, pucharami i kartami podarunkowymi.

W Finale Centralnym nasi uczniowie byli dzielnie wspierani przez przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy panią Annę Jachimczak – Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy za co serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i życzymy kolejnych sukcesów!