FILMOWE HALLOWEEN

Szkolne Koło Dziennikarskie „Czwarte Pióro”

Często mamy swoje ulubione filmy i możemy je oglądać setki razy, bez względu na to, że znamy tekst na pamięć, czy wiemy, jakie jest zakończenie. Usłyszałam kiedyś, że robimy tak, bo czujemy się bezpiecznie, wiedząc, jaki jest koniec. Może to mieć odniesienie do naszego codziennego życia – pragniemy wiedzieć jak potoczą się nasze losy, kiedy przytrafi nam się sytuacja beznadziejna. Pamiętajmy jednak, że życie nie jest spisanym ciągiem liter przedstawionym przed kamerą tylko żywą scenerią, która nie zawsze idzie zgodnie z naszym planem. Warto w gorszych chwilach być wyrozumiałym dla siebie samego, zwłaszcza podczas jesień, która może nas przygnębić swoją ponurościa i mrokiem. Dlatego zachęcamy was do chwili relaksu i odpoczynku podczas halloweenowego wieczoru filmowego.

  Obca Rosalia

Cześć!

Szukacie może filmu, który idealnie nadałby się na halloweenową noc, jednak nie byłby on horrorem wywołującym stany przedzawałowe? Osobiście mogę polecić wam „Gnijącą pannę młodą” reżyserii Tima Burtona. Opowiada on o Victorze Van Dortcie, który zapomniwszy słów przysięgi ucieka sprzed ołtarza podczas aranżowanego ślubu z Victorią Everglot.

Spacerując po ponurym lesie, nasuwa on obrączkę na wyrastający z ziemi konar. Okazuje się jednak, że to wcale nie konar, a ręka rozkładającego się ciała kobiety- zamordowanej przez swojego narzeczonego Emilii. Tytułowa bohaterka powstaje z ziemi i oświadcza przerażonemu Victorowi, że właśnie wziął z nią ślub. Brzmi intrygująco?Film ten przez cały czas trzyma w napięciu i budzi w nas grozę, jednak momentami bawi i zaskakuje. Ciekawa również jest technika wykonania tej produkcji, gdyż jest to film poklatkowy, a role w nim odgrywają lalki ze specjalnymi mechanizmami. Ta sama metoda została użyta w późniejszej, dobrze wszystkim znanej „Koralinie”. Polecam!

    Krystian

Horror polecany przeze mnie to „Obecność 2” Jamesa Wana. Pomimo, że możemy obejrzeć 3 części głównego cyklu tego filmu, moim faworytem jest właśnie druga część.

Lorreaine i Ed Warrenowie to słynne małżeństwo, które w latach 70. zajmowało się badaniem różnego rodzaju zjawisk nadprzyrodzonych. Ed Warren był przez pewien czas jedynym świeckim demonologiem uznawanym przez Watykan, natomiast Lorraine rzekomo posiadała dar jasnowidzenia, dzięki któremu pełniła rolę medium ze światem duchów.

W drugiej części Lorreaine i Ed pomagali samotnej matce – Peggy. Kobieta mieszkała wraz z czwórką dzieci w nawiedzonym domu. Duch starszego mężczyzny, który opętał córkę Peggy – Janet twierdzi, że nazywa się Bill Wilkins i zdradza, że był poprzednim właścicielem domu, w którym też zmarł.

Oglądając film mamy świadomość, że wydarzenia oparte są na faktach, a para słynnych demonologów żyła naprawdę. Możemy poczuć wtedy dodatkowy dreszczyk emocji. Jeśli lubicie horrory oparte na prawdziwych wydarzeniach, opętaniach i tajemniczych śledztwach, jest to coś dla Was!

     AJ

 

Podąrzaj Natalia Lewandowska:

Ostatnie wpisy