CZYM DLA MNIE JEST PATRIOTYZM

wpis w: Aktualności | 0

 

Dziś obchodzimy dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to niewątpliwie najważniejsze święto w naszym kraju. Nie dziwi więc, że obchodzi się je w duchu patriotyzmu i szacunku dla tych, którzy poświęcili swoje życie w walce za naszą ojczyznę. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś jakie obowiązki my powinniśmy wypełniać wobec ojczyzny oraz co to znaczy być w tych czasach prawdziwym patriotą? Zapytaliśmy o to pracowników oraz uczniów naszej szkoły.

 

„Według mnie podstawowym obowiązkiem każdego obywatela jest szanowanie swojej ojczyzny i wszystkich związanych z nią tradycji, obyczajów i symboli. Jako uczeń klasy wojskowej wyrażam swoją patriotyczną postawę poprzez chęć zostania w Polsce i w dalszej przyszłości służenie ojczyźnie i jej obywatelom. Z godnością i wielkim zaszczytem noszę flagę mojej ojczyzny na ramieniu.”

„Najprościej mówiąc naszym obowiązkiem jest bycie dobrym człowiekiem, sądzę, że ma to pozytywny wpływ na ojczyznę. Oprócz tego powinniśmy dbać o naszą małą „regionalną ojczyznę”. Ponieważ nasze czyny przełożą się na całokształt państwa, a zamiany zaczynają się od jednej osoby.”

„Cóż, można powiedzieć, że kiedyś w czasach wojny było łatwej okazać ten patriotyzm. Poprzez walkę do ostatniej kropli krwi, czy oddania życie za ukochany kraj i zostania bohaterem. Dziś patriota to osoba, która po prostu szanuje kraj i jego historię. Patriotą może być osoba mieszkająca również za granicami naszego państwa. Wystarczy, że przestrzega prawa i stara się być dobrym obywatelem.”

„Staram się brać udział w uroczystościach upamiętniających historię Polski, takich jak 11 listopada. Oprócz tego, jak już wspominałem, staram się pracować jak najlepiej, żeby pozytywnie wpłynąć na ten kraj. Szanuję ojczyznę, a przede wszystkim staram się być dobrym człowiekiem i obywatelem.”

„Powiem tak, oprzyjmy się o ten czas pokoju, w którym nie musimy walczyć i obawiać się o wolność naszej ojczyzny. Dlatego, kiedy mamy tyle możliwości najważniejszym obowiązkiem jest rzetelna praca i nauka na rzecz kraju. Możemy, dzięki temu wspierać ojczyznę i pomóc jej się rozwijać.”

„Jako uczeń klasy policyjnej uważam, że naszym obowiązkiem jest szanowanie i propagowanie kultury naszego kraju, a takze jako społeczeństwo powinniśmy pomagac sobie nawzajem.”

„Moim skromnym zdaniem obowiązkami każdego obywatela wobec narodu, z którego pochodzą jest po pierwsze angażowanie się w życie społeczności lokalnej, ale też dbanie o dobro ogółu poprzez na przykład uczęszczanie na wybory parlamentarne czy też wybory na prezydenta miasta, jak i kraju. Moim zdaniem obowiązkiem obywatela jest również traktowanie każdego Polaka jak swojego rodaka i brata”

„Dzisiaj okazuję patriotyzm ubierajac strój galowy, szanując symbole narodowe, śpiewając pieśni patriotyczne.”

„Myślę, że ważne jest wspieranie lokanych twórców i polskich producentów, bo doceniajac ich prace i kupujac produkty regionalne albo polskie też wyrażamy nas patriotyzm.

„Postawą patriotyczną jest moim zdaniem pamięć o ważnych wydarzeniach z dziejów naszego kraju, propagowanie kultury oraz pamięć o wybitnych Polakach.”

„Dla mnie postawa patriotyczna oznacza udział w życiu społecznym, udział w wyborach i interesowanie się sprawami kraju by być świadomym obywatelem.”

„Myślę, że dbanie o środowisko, szanowanie innych i bycie tolerancyjnym to też postawa patriotyczna. Jeżeli my będziemy bardziej empatyczni, bedziemy pomagali osobom potrzebujacym, osobom starszym i będziemy przestrzegali prawa to wtedy nasz kraj też będzie lepszym miejscem.”

Podąrzaj Natalia Lewandowska:

Ostatnie wpisy