Już od 24 lat w murach naszej szkoły rozbrzmiewa poezja patrona – KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO.

W przesłuchaniach biorą udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wykonawcy poezji śpiewanej. Młodzież w ciekawy sposób interpretuje różnorodne wiersze utalentowanego poety pokolenia Kolumbów, pokolenia poranionych śmiercią , którzy jak „kamienie na szaniec”  rzucali swoje młode życie w wir walki i ginęli za ojczyznę.

Zmagania recytatorów kończy uroczysty koncert laureatów.  Działania nasze szeroko propagują różne media: prasa, telewizja, radio i portale internetowe.

Rangę przedsięwzięcia podkreśla fakt, że honorowy patronat nad konkursem sprawują: Pani Poseł na Sejm Joanna Borowiak, Wojewoda Kujawsko- Pomorski Mikołaj Bogdanowicz,  Marszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego Piotr Całbecki, Kujawsko- Pomorski Kurator  Oświaty  Marek  Gralik oraz Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski.

Fakt, że w marcu 2020 r  już po raz XXV rozbrzmiewać będzie w murach naszej szkoły słowo poetyckie, dowodzi, że w XXI wieku, w którym człowiek nie ma czasu na rozmowę z samym sobą, z innymi ludźmi, na chwilę refleksji i zadumy, znajdują się wśród młodzieży miłośnicy poezji, ludzie na nią wrażliwi, mający potrzebę podzielenia się z drugim człowiekiem prawdami zawartymi w literaturze.

Wojewódzki Konkurs Recytatorski  Poezji K. K. Baczyńskiego cieszy się dużym uznaniem w szkołach włocławskich, jak również w placówkach  okolicznych miejscowości  już od 25 lat. Jego idee będziemy  dalej kontynuować i krzewić miłość młodych ludzi do poezji.

Karta zgłoszenia – POBIERZ

Oświadczenie rodziców RODO – POBIERZ

Regulamin XXV Konkursu Poezji K.K. Baczyńskiego