Ogólnopolski Staż Tradycyjnych Sztuk Walki w Poznaniu

wpis w: Aktualności | 0

23-24 września 2023 r. grupa 16 uczniów z klas o profilu mundurowym IV LO uczestniczyła w Ogólnopolskim Stażu Tradycyjnych Sztuk Walki, które odbyły się w Poznaniu.

Poznańska Szkoła Sztuk Walki TANTO, była gospodarzem stażu na którym pojawili się mistrzowie sztuk walki oraz ich asystenci z wielu miast Polski.

W Poznaniu nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły z klas o profilu mundurowym, którzy na co dzień uczestniczą w obowiązkowych zajęciach sztuk walki prowadzonych przez instruktora Krzysztofa Urbańskiego. W trakcie wielogodzinnego treningu pod okiem międzynarodowych instruktorów wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i duchem walki, co jest ważną cechą do pracy w różnych formacjach mundurowych.

Po zakończonym stażu Krzysztof Staniszewski – Vice-Prezydent ,,Europejskiej Unii Ju Jitsu’’, Dyrektor Techniczny Europejskiej Unii Ju Jitsu na Polskę 9 Dan EJJU oraz Prezes Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych Hanshi 10 Dan  Dariusz Otocki poinformowali, że w nagrodę za bardzo duże zaangażowanie naszych uczniów w najbliższym czasie odwiedzą naszą szkołę celem przeprowadzenia treningu dla pozostałych uczniów naszej szkoły.

JUJITSU – to sztuka walki, która wykorzystuje siłę i pozycję przeciwnika, by go pokonać. Systematycznie ćwicząc można nauczyć się właściwego poruszania, pozycji obronnych, bezpiecznego padania, różnorodnych technik: na nadgarstek, palce, ramię, stopę, nogę i inne części ciała. Poznaje się techniki duszeń, trzymania, transportowe. Także rzuty biodrowe, ręczne i nożne oraz techniki kontrataku, uderzeń.

Wyjazd do Poznania został dofinansowany przez Dyrekcję naszej szkoły za co dziękujemy.

Podąrzaj Anna Ostrowska:

Ostatnie wpisy