Wszystkich Świętych Mikołajów w sreberku

Szkolne Koło Dziennikarskie „Czwarte Pióro”
Tekst: Krystian

Pewnego pięknego, choć zimnego dnia, zmierzałem do wszystkim nam dobrze znanej drogerii. Wszedłem do środka, a tam cały sklep przystrojony w świąteczne dekoracje: zdjęcia cukrowych lasek i śnieżynek, piękny rządek kalendarzy adwentowych oraz zielono-czerwone paski wszędzie, gdzie można było je umieścić. Był 4 listopada.

Stwierdzenie, że „gdy kończy się Wszystkich Świętych, to zaczynają się święta Bożego Narodzenia” jest jak najbardziej trafne. W pierwszej połowie listopada, w sklepach pojawiają się rzeczy o tematyce świątecznej, telewizja wypuszcza bożonarodzeniowe reklamy, a ludzie rozstawiają choinki. Serio, w poprzednim tygodniu, jadąc autem,w jednym z mijanych domów moim oczom ukazała się piękna choinka. Powoli zaczyna się kupowanie ozdób, kalendarzy adwentowych, prezentów i jedzenia na wigilijny stół (oczywiście z długą datą przydatności do spożycia, z karpiem w wannie lepiej wstrzymać się do ostatnich dni przed świętami). Nie mam na myśli, że jest to coś złego, bo stanowczo gorsze są artykuły szkolne, które wjeżdżają do sklepów w połowie lipca… Wakacje zaczynają się rozkręcać, jest gorąco, idziesz sobie kupić loda i cole, zapomniałeś już kompletnie o szkole, a tu nagle z zaskoczenia biorą cię stosy zeszytów i długopisów. Wspomnienia wracają…. Kontynuując, w wielu miejscach można teraz upolować naprawdę świetne promocje, a w dodatku ludzi w sklepach jest stanowczo mniej niż dwa tygodnie lub tydzień przed 24 grudnia, jednak czy w tym święcie chodzi tylko o kupowanie bibelotów i jedzenia?

Święta od zawsze kojarzą mi się z ciepłą i rodzinną atmosferą, wspólnym śpiewaniem kolęd i łamaniem się opłatkiem, życząc sobie przy tym wszystkiego, co najlepsze. Właśnie to w Bożym Narodzeniu jest najważniejsze. W tym jedynym dniu w roku, zasiadając przy wspólnej kolacji, możemy zapomnieć na chwilę o sporach i strapieniach. Możemy wspólnie celebrować tą chwilę, jedząc pyszne, domowe potrawy i wypatrując przy tym pierwszej gwiazdki. Prezenty i dekoracje to tylko dodatki, a nie esencja tych wyjątkowych dni, na które tak wszyscy czekamy.

Nie zapomnijmy o tym podczas tegorocznych, jak i wszystkich następnych świąt.

https://www.instagram.com/p/ClVnpPUNnaT/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Podąrzaj Natalia Lewandowska:

Ostatnie wpisy