DKMS „Komórkomania”

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 19 stycznia br. rozpoczęliśmy wśród społeczności szkolnej akcję edukacyjno – promocyjną Fundacji DKMS „Komórkomania”. Nasi wolontariusze przeprowadzili spotkania z uczniami wszystkich klas, przekazując im ideę fundacji oraz zachęcając do aktywnego przyłączenia się do akcji.

DKMS jest Fundacją, której celem jest działalność w zakresie wspierania osób potrzebujących pomocy ze względu na ich stan fizyczny, psychiczny lub emocjonalny, promowania nauki oraz badań w dziedzinie przeszczepiania komórek macierzystych oraz promocji zdrowia publicznego.

Misją DKMS jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta chorującego na nowotwór krwi, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych.

Zapraszamy całą społeczność Baczyńskiego oraz przyjaciół do aktywnego przyłączenia się do akcji. Włączyć się można na trzy sposoby:

  1. Rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku w dniu 25 stycznia br. w godz. 8.00 – 10.00 lub w dniu 30 stycznia br. w godz. 8.00 – 18.00 na przy stanowiskach na forum szkoły,
  2. Udzielając wsparcia finansowego poprzez wrzucenie datku do puszki fundacji znajdującej się przy stanowiskach rejestrujących,
  3. Promując akcję i zachęcając do rejestracji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wesprą nas w powodzeniu przedsięwzięcia.