Zero tolerancji dla HEJTU

wpis w: Aktualności | 0

25 kwietnia na forum szkoły odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie i grono pedagogiczne IV LO przystąpiło do walki z hejtem, które towarzyszy nam w codziennym życiu, a także w dobie nieograniczonego dostępu do mediów społecznościowych. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego, cywilnego, a także  jakie konsekwencje karne grożą za hejt w szkole, Internecie i w pracy.

Gościem specjalnym była utalentowana wokalistka Kamila Pańka, która nie tylko doświadczyła hejtu w środowisku artystycznym, a także w trakcie swojej szkolnej edukacji. Podczas rozmowy ze specjalistą psychologii i suicydologii, wykładowcą akademickim Joanną Podemską oraz społecznikiem – Agnieszką Jura-Walczak, mieliśmy okazję poznać niezwykłą historię i perspektywę naszej utalentowanej artystki, która dzięki pomocy i wsparciu ze strony nauczycieli rozwijała swój talent artystyczny śpiewając i pisząc nowe teksty piosenek, które na koniec spotkania mogliśmy wysłuchać.

Styczność z długotrwałym hejtem może doprowadzić nawet do głębokich stanów depresyjnych (zwłaszcza u nastolatków) i powodując myśli samobójcze. Konsekwencje hejtu, to często także wzrost agresji i niechęci do innych ludzi, izolacja społeczna i trudności w nawiązywaniu relacji. Gdy patrzymy na Artystów, uczniów, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie emocje i wyzwania stoją za nami.

Dziękujemy za spotkanie!

Podąrzaj Anna Ostrowska:

Ostatnie wpisy