Wizyta w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie

wpis w: Aktualności | 0

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie na debatę na temat wartości jakie niesie ze sobą przynależność do Unii Europejskiej. W debacie wzięli udział stały przedstawiciel przy UE dr Marek Prawda oraz studenci Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie było konsekwencją wizyty, do której doszło w marcu w ramach działań profrekwencyjnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Prointegracyjne – Europa. Przedstawiciele Stowarzyszenia oraz kandydaci do PE odwiedzili naszą szkołę , spotkali się z młodzieżą , rozmawiano na temat pracy Parlamentu Europejskiego i wpływu prawa europejskiego na życie Polaków. Zainteresowanie młodzieży poruszoną tematyką oraz aktywność uczniów „Baczyńskiego” była tak duża, że podczas podsumowywania spotkań w wielu szkołach, w całej Polsce nasze liceum znalazło się wśród dziesięciu szkół zaproszonych do kontynuowania tego projektu w przyszłym roku szkolnym , w innej , poszerzonej formule.

18 czerwca , w siedzibie Stowarzyszenia, równolegle do spotkania młodzieży szkół średnich ze studentami, miało miejsce spotkanie nauczycieli WoS –u , na którym planowano przyszłoroczne działania prointegracyjne w szkołach.