Sukces filmu „Baczyński ma się dobrze”

wpis w: Aktualności | 0

Z wielką radością informujemy o sukcesie filmu reklamowego „Baczyński ma się dobrze!”
Film promujący szkołę wyreżyserowany przez Daniela Kucharskiego, wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Kalina został nagrodzony na XII Festiwalu FilmAT w Warszawie. Festiwal FilmAT to Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych.
Jak poinformowała Ewa Kotus dyrektor FilmAT Festival, Naczelna magazynu „Film, Art & Tourism, zgłoszony do Festiwalu film „Baczyński ma się dobrze” zdobył uznanie we wszystkich częściach konkursu festiwalowego:
– w konkursie międzynarodowym jury przyznało filmowi nagrodę w nowej kategorii „Promotion of educational institutions and sience”;
– w drugiej części międzynarodowego konkursu oceniającego filmy z całego świata dla młodzieży, w której zostały przyznane tylko trzy nagrody, film „Baczyński ma się dobrze” zdobył drugie miejsce;
– w trzeciej części konkursu oceniającego filmy polskie film „Baczyński ma się dobrze” zdobył najwyższą nagrodę – Grand Prix.
Tym samym film „Baczyński ma się dobrze” zdobył największą ilość nagród w 12th FilmAT Festival.
W czwartek 9.11.2017 odbyła się w Warszawie w budynku SGH uroczysta Gala Festiwalu i wręczenie Statuetek Turysty. Na Gali byli twórcy filmu: Daniel Kucharski reżyser oraz Mateusz Jemioł z Wytwórni Filmów Kalina a także reprezentujący szkołę Anna Walczak dyrektor placówki oraz Ewa Gzik nauczycielka i absolwent Adam Krzyżanowski, którzy zagrali w filmie.

Warto dodać, że w powstanie filmu zaangażowani byli nie tylko nauczyciele i uczniowie ale także administracja i obsługa szkoły, Rada Rodziców i absolwenci. Reżyser filmu Daniel Kucharski także jest absolwentem Zespołu Szkół nr 4. W zrealizowanie filmu szczególnie zaangażowana była nauczycielka ZS nr 4 Joanna Skorupska, która była dobrym duchem całego przedsięwzięcia.

Cała społeczność Baczyńskiego jest dumna ze „swojego” filmu.