Zapowiedź – Patriotyczna Noc w „Baczyńskim”

wpis w: Aktualności | 0

Zespół Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego organizuje dla uczniów gimnazjum i liceum tzw. Noc w szkole.
Z piątku 10.11. 2017 r. na sobotę 11.11. 2017 r. w Zespole Szkół nr 4 przy ul. Kaliskiej 108 odbędzie się Patriotyczna Noc w „Baczyńskim”.
Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest krzewienie idei patriotyzmu.
Z racji Patrona szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – żołnierza AK, uczestnika Powstania Warszawskiego, bohatera, który zginął w walce za Ojczyznę, idee i postacie związane z wolną, niepodległą Ojczyzną są społeczności „Baczyńskiego” bardzo bliskie i tożsame, dlatego akcja ta spotkała się z wielkim zainteresowaniem młodzieży z „Baczyńskiego”.
W programie Patriotycznej Nocy w „Baczyńskim”:
– przemarsz (wyjście ze szkoły ok godz.19.00) społeczności „Baczyńskiego” na Bulwary we Włocławku pod Tablicę Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Około godz. 20.30 złożenie kwiatów, zapalenie zniczy oraz odegranie na trąbce utworu patriotycznego.
Następnie:
– przejazd za Wisłę pod Pomnik Poległych Obrońców Wisły 1920. Około godz. 21.00 złożenie kwiatów, zapalenie zniczy, odegranie na trąbce utworu patriotycznego.
Przemarsz odbywał się będzie spod szkoły ulicą Kaliską, ulicą POW, ulicą 3 Maja z pieśnią patriotyczną na ustach.
W przedsięwzięciu Zespołowi Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego towarzyszyć będzie Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek.

Powrót do szkoły planowany jest około godz.22.00, gdzie dla uczniów zostanie zorganizowana gorąca kolacja, a następnie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
W programie Patriotycznej Nocy w „Baczyńskim” przewidziane jest także spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej, Jednostki Strzeleckiej 4051 (zajęcia na temat szeroko pojętej samoobrony i obronności, zajęcia na symulatorze strzeleckim), zajęcia na strzelnicy szkolnej, zajęcia z brazylijskiej sztuk walki capoeira, które przeprowadzi Włocławskie Stowarzyszenie Capoeira, prezentacja multimedialna „Drogi do wolności” oraz zajęcia z papieroplastyki (przygotowywanie kotylionów) oraz wiele innych atrakcji