Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie w Kaliszu

wpis w: Aktualności | 0

W miniony weekend, 24 lutego 2024 roku w Kaliszu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych. Zasadniczym celem zawodów było popularyzacja umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy i instruktorów z różnych formacji mundurowych, a także wśród młodzieży z klas mundurowych, które współpracują z Polskim Związkiem Instruktorów Służb Mundurowych. Dzięki stworzonym bardzo dobrym warunkom szkoleniowym uczniowie IV LO, mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności na własnej strzelnicy laserowej, bojowej pod okiem doświadczonych instruktorów strzelectwa sportowego – bojowego. Kadeci z klas o profilu policyjnym, oddziału przygotowania wojskowego z powodzeniem odnoszą sukcesy na zawodach rangi ogólnopolskiej, co potwierdzili w miniony weekend.

Rywalizacja obejmowała: strzelanie na czas z pistoletu GLOCK 17 / 19 do tarcz Ts-4 oraz do poperów.

Zespół Szkół Nr 4 – IV LO we Włocławku reprezentowali uczniowie:

DOMINIKA MODRZEJEWSKA – klasa 2e  IV miejsce

NIKOLA PALIŃSKA – klasa 1e  V miejsce

WIKTOR KORALEWSKI – Klasa 2d  VII miejsce

OLIWIER BRODOWSKI – klasa 1d  VIII miejsce

Za swoje osiągnięcia indywidualne uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami PZISM.

Ponadto bardzo cieszy nas wysoka forma strzelecka opiekuna uczniów – instruktora sztuk walki, strzelectwa bojowego st. inspektora KRZYSZTOFA URBAŃSKIEGO, który ponownie znalazł się w gronie najlepszych uczestników zawodów zdobywając Puchar Prezesa PZISM za zajęcie III miejsca.

Po zakończonych zawodach strzeleckich miłą niespodziankę przygotował Ośrodek Szkoleń Zawodowych i Menadżerskich TMA1993GROUP w Kaliszu, gdzie trener strzelectwa zapoznał uczestników z najnowszymi technologiami dostępnymi w zakresie treningów strzeleckich.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i życzymy kolejnych sukcesów.