Ogólnopolskie Szkolenie Służb Mundurowych w Poznaniu

wpis w: Aktualności | 0

W poprzedni weekend na terenie WSHIU Akademii Nauk Stosowanych/WSHIU University w Poznaniu grupa uczniów z klas mundurowych o profilu policyjnym IV LO uczestniczyła w Ogólnopolskim Szkoleniu Służb Mundurowych. Organizatorami specjalistycznego szkolenia był Polski Związek Instruktorów Służb Mundurowych wraz z Wyższą Szkołą Handlu i Usług/Akademią Nauk Stosowanych w Poznaniu.

Głównym celem tego szkolenia było podniesienie kompetencji funkcjonariuszy w obszarze bezpieczeństwa, kontroli oraz neutralizacji zagrożeń związanych z naruszeniem nietykalności i czynną napaścią na funkcjonariusza.

Podczas szkolenia wykorzystano interaktywne metody nauczania, scenariusze symulacyjne oraz praktyczne ćwiczenia, co pozwoliło uczestnikom zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także efektywnie stosować ją w praktyce.

Kadeci naszej szkoły nie marnują czasu i już przygotowują się do Wojewódzkiego turnieju dla klas policyjnych ,,Łączy nas mundur i troska o bezpieczeństwo innych”, który odbędzie się 01 grudnia 2023r. w Bydgoszczy. Życzymy powodzenia i kolejnego zajęcia miejsca na podium.