Sport to zdrowie!

wpis w: Aktualności | 0

Kolejny sukces sportowy  ucznia  naszej szkoły z klasy mundurowej o profilu policyjnym.

Mateusz Osmólski po pięciodniowych zawodach w Sokółce, ponownie stanął na podium Mistrzostw Polski Juniorów w boksie. Tym razem Mateusz wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej 57kg. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Próba sprawności fizycznej do klas mundurowych (OPW i policyjnej).  

Na przełomie czerwca i lipca na terenie naszej szkoły odbyły się egzaminy sprawności fizycznej dla kandydatów do klas pierwszych o profilu mundurowym. Do próby sprawności fizycznej przystąpiło ponad 300 absolwentów klas ósmych. Kandydaci musieli zmierzyć się:

– PRÓBĄ MOCY (skok w dal),

– BIEGIEM ZE ZMIANĄ KIERUNKU (po kopercie),

– RZUTEM PIŁKĄ LEKARSKĄ (3kg) W PRZÓD ZA GŁOWY,

– SKŁONAMI TUŁOWIA W PRZÓD W LEŻENIU TYŁEM (brzuszki).

Test sprawności fizycznej zaliczyło 98% kandydatów i dzięki temu zakwalifikowali się do dalszego etapu rekrutacji. Mimo, że rekrutacja jest już zakończona, jednak ich sprawność fizyczna będzie potrzebna w ciągu wielu zajęć szkolnych.

Aktywność fizyczna to najlepszy sposób na poprawę funkcjonowania naszego organizmu, ale także samopoczucia i niezły zastrzyk dobrej energii. Dlatego warto ten wakacyjny czas przeznaczyć chociażby na spacer, bieganie, taniec czy grę w piłkę nożną lub koszykówkę itp. SPORT TO ZDROWIE!