Uczeń z pasją – Oliwia Nowak

wpis w: Uczeń z pasją | 0

Oliwia Nowak (z klasy 4a) od dziecka interesuje się fotografią, a od 3 lat zaczęła realizować i pokazywać swoją pasję. Ukończyła kurs Fotograficzny w Toruńskiej Szkole Fotografii i zdobywa nowe doświadczenia, biorąc udział w różnych wydarzeniach plenerowych, koncertach, wydarzeniach z życia szkoły czy miasta.

Fotografia sprawia Oliwii dużo radości, pozwala na oderwanie się od rzeczywistości. Aktualnie nasza uczennica relacjonuje wydarzenia na włocławskim portalu „Nasze Miasto” (m.in. z meczów koszykówki Anwilu Włocławek, którego jest kibicką). Dzięki fotografii Oliwia poznała wielu wspaniałych ludzi i dziennikarzy.

„To co uwielbiam w fotografii, polega na tym, że przez chwilę możesz sprawić, aby wszyscy inni patrzyli na świat tak, jak go widzisz.” Na facebookowym profilu Oliwii czytamy: „Każde zdjęcie to wyrażanie wrażeń, należy też pamiętać, że ważne rzeczy nie dzieją się tylko w centrum uwagi. Aparat fotograficzny w rękach profesjonalisty jest środkiem, który pomaga wydobyć wewnętrzne piękno i poruszyć wrażliwość innych ludzi. Każda chwila i każdy kadr to ułamek sekundy w fotografii. Żeby zrobić jedno zdjęcie, trzeba być bardzo cierpliwym, wyczekać odpowiedniego momentu. Jestem bardzo szczęśliwa, że przez ten okres w moim życiu wydarzyło się tak wiele rzeczy i tak wiele możliwości pokazania się jako fotograf. Od dziecka szukam dobrego ujęcia przy każdym zdjęciu i ścigam światło, które zamienia się w coś niezwykłego. Odkryłam, że choć aparat fotograficzny nie może wyrazić duszy, może zrobić to osoba fotografująca.”

Zdjęcia naszej uczennicy możecie zobaczyć na : Ig. https://instagram.com/oliiwia_photography._?igshid=ZDdkNTZiNTM=

Fb. https://www.facebook.com/profile.php?id=100075868517785