Pomoc dla dzieci w Kamerunie

wpis w: Aktualności | 0

Kamerun ! Kraj w dalekiej Afryce ! Ale nie tylko! To kraj, który za sprawą pani Marty Oleksiak stał się bliski wrażliwej społeczności „Baczyńskiego” !
To właśnie z inicjatywy pani Marty zaczęliśmy w zeszłym roku zbiórkę materiałów potrzebnych dzieciom mieszkającym w Katolickiej Misji w D’OMVAN. Dziś dostaliśmy mailowe potwierdzenie tego , że nasze wysiłki opłaciły się, a wysłane przez nas rzeczy dotarły do konkretnych osób. Siostry ze Zgromadzenia św. Józefa przesłały nam również zdjęcia.
Pragniemy bardzo gorąco i serdecznie podziękować wszystkim, którzy zechcieli przeznaczyć swoje pieniądze na tę akcję pomocową. Macie szlachetne serca i wrażliwe dusze, dlatego tak hojnie potrafiliście wesprzeć potrzebujące matki i dzieci. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za rzeczy i pieniądze przekazane dla Kamerunu; byli wśród nich : uczniowie i nauczyciele, rodzice, którzy indywidualnie dołączyli do nas oraz znajomy ksiądz, były misjonarz z Kamerunu, który bardzo mocno wzruszył się naszymi działaniami i utwierdził nas w słuszności naszej pracy.
ZEBRALIŚMY 160 KG DOWODÓW NA TO, ŻE TRZEBA POMAGAĆ !!!
BRAWO MY – społeczność Baczka !!!

Mamy głęboką nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym ta wspaniała akcja będzie miała ciąg dalszy. Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich ludzi o wielkich sercach.

LIST OD SIÓSTR ZE ZGROMADZENIA św. JÓZEFA

Kochani darczyńcy z „Baczyńskiego”, Włocławek,

KAŻDE DZIECKO Z NASZEGO PRZEDSZKOLA DOSTAŁO COŚ Z UBRANIA. BYLI NIESŁYCHANIE SZCZĘŚLIWI. NA KONIEC ROKU DOSTANĄ ZESZYTY I PRZYBORY DLA TYCH, CO IDĄ DO SZKOŁY. WSPANIAŁE i BARDZO POTRZEBNE RZECZY DLA NIEMOWLĄT PRZEKAŻEMY UROCZYŚCIE NASZEJ PRZYCHODNI ZDROWIA, KTÓRA FUNKCJONUJE 24 H NA DOBĘ.
DZISIEJSZEJ NOCY , PRZY LAMPIE NAFTOWEJ, URODZIŁY SIĘ U NAS BLIŹNIAKI. BARDZO UBOGA I ZMARTWIONA MAMA DOSTAŁA TEŻ WSPARCIE OD WAS.
DZIĘKUJEMY WAM BARDZO UROCZYŚCIE. DUŻA BUŹKA ZA WASZE WIELKE SERCA.
SIOSTRA Eveline, Dyrektor Przedszkola