Święto Szkoły- 22 stycznia

wpis w: Aktualności | 0

W 97 rocznicę urodzin Krzysztof Kamila Baczyńskiego (w poniedziałek- 22.01.) zapraszamy wszystkich do udziału w Święcie Szkoły.

Po 4 godzinie lekcyjnej wszystkie klasy schodzą z krzesłami na forum. Usłyszycie interpretację wierszy k.K. Baczyńskiego i zobaczycie prezentację multimedialna poświęconą naszemu patronowi. Poznacie też wyniki I etapu Konkursu Wiedzy o Patronie (uczniowie ci wezmą udział w II etapie).

Nie zabraknie też zabawy! Zapraszamy do udziału w grze szkolnej związanej z życiem i twórczością K. K. Baczyńskiego oraz czasem powstania warszawskiego. Będziecie mogli pochwalić się wiedzą historyczną, znajomością utworów poety, koncentracją uwagi, spostrzegawczością i refleksem oraz umiejętnościami plastycznymi. Planujemy też wspólne śpiewanie.

Prosimy każda klasę o wytypowanie 3 osób do poniższych konkurencji:

-malowanie konturów twarzy poety (przynosicie własne materiały plastyczne)

-odpowiadanie na pytania do słuchanego fragmentu utworu

-resztę klasy dzielicie na 2 grupy, których zadaniem będzie zaliczenie 8 pkt zadaniowych

 

Prosimy o aktywny udział, godne reprezentowanie klas, uczciwą rywalizację oraz uczczenie urodzin patrona strojem galowym lub z logo szkoły.

Bawiąc się, pamiętajcie, że Krzysztof Kamil Baczyński miałby dziś 97 lat. Mógł być ojcem, dziadkiem, mieć przyjaciół, podróżować, korzystać z internetu, mieć profil na fb, ale zginął, mając zaledwie 23 lata. Był harcerzem, powstańcem, bronił ojczyzny i poległ w walce przeciwko niemieckim okupantom w czwartym dniu powstania.

Życzymy zwycięstwa oraz miłych chwil spędzonych w szkole z koleżankami i kolegami.