Prelekcja „MÓWIMY STOP UŻYWKOM”

wpis w: Aktualności | 0

4 kwietnia 2024 r. Amelia, Kinga i Nadia z kl. 2c, pod opieką doradcy zawodowego p. Anny Ostrowskiej, zorganizowały prelekcję dla uczniów IV LO na temat substancji psychoaktywnych i ich negatywnego wpływu na organizm, w ramach projektu „MÓWIMY STOP UŻYWKOM”. To projekt społeczny Olimpiady Zwolnieni z Teorii.  Prelegentami tego wydarzenia byli funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Nasi goście omówili: czym są substancje psychoaktywne, jak łatwo się od nich uzależnić, jak reaguje nasz organizm na alkohol, dopalacze, nikotynę, narkotyki itp. Funkcjonariusze KMP przedstawili młodzieży skutki posiadania przy sobie substancji niedozwolonych i jak wygląda odpowiedzialność karna nieletnich. Dziękujemy za te cenne informacje! Profilaktyki w tym zakresie nigdy dość!

Amelia, Kinga i Nadia opowiedziały swoim kolegom i koleżankom, że nie warto sięgać w chwilach trudnych po używki. Są przecież specjaliści, którzy zawsze mogą pomóc oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka i wiele innych bezpłatnych infolinii, dzięki którym młodzież może uzyskać wsparcie. Pamiętajmy o tym.

Podąrzaj Anna Ostrowska:

Ostatnie wpisy