Seminarium „Mój pierwszy projekt eTwining z Ambasadorem”

wpis w: Aktualności | 0

Nauczyciel matematyki IV LO p. Karolina Kalińska miała przyjemność uczestniczyć w dniach 26 i 27 listopada w seminarium eTwinning w Toruniu. Gości przywitał Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, zachęcając uczestników do wykorzystania potencjału tej platformy.

„Mój pierwszy projekt z Ambasadorem” eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Partnerzy realizując wspólne działania poznają ciekawe miejsca i ciekawostki dotyczące naszych miast i regionów. Grupy projektowe będą przygotowywać wspólne (e)przewodnik z ukrytymi w formie zadań matematycznych informacjami o miejscach szkół partnerskich wraz ze zdjęciami i ilustracjami. Opracują pokoje zagadek z zaszyfrowanymi pytaniami, zagadkami, kodami QR. Pracując w grupach międzyszkolnych uczniowie poznają swoich rówieśników ze szkół partnerskich, poznając i korzystając z różnych narzędzi TIK.

To dla nas wielka radość, kiedy nasz nauczyciel wraz z przedstawicielami tylko 8 szkół z województwa będzie miał swój udział w takim projekcie!