Spotkanie z Pauliną Miller

wpis w: Aktualności | 0

W piątek 1 października gościliśmy w „Baczyńskim” Paulinę Miller, która jako członek Grupy Filmowej Z Przypadku zaprezentowała uczniom klas drugich film. Produkcja zrealizowana razem z przyjaciółmi nosi tytuł: „Pamiętnik: Zbigniew”. Bohaterem filmu jest Zbigniew Grochowski ( urodzony w 1926 roku w Lublinie bohater powstańczej Warszawy) fotograf powstania warszawskiego i zburzonej Warszawy czasów okupacji. Film jest kolejnym odcinkiem całego cyklu dokumentalnego pt. „Pamiętnik”. Pochodząca z Włocławka Paulina Miller opowiedziała młodzieży o swoim wolontariacie w Muzeum Powstania Warszawskiego, zaangażowaniu w akcję „Bohateron”, swojej fascynacji historią okresu II wojny światowej, swoich przyjaźniach z powstańcami warszawskimi oraz o tym jaki wpływ ma to na jej życie.

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i miłe słowa kierowane pod adresem szkolnej społeczności „Baczyńskiego”, w którym Paulina „zawsze dobrze się czuje”.
Spotkanie z Pauliną Miller było kolejną wspaniałą lekcją historii w naszej  szkole! Tym razem młodzież odebrała ją od koleżanki zaledwie kilka lat starszej.