4. EDYCJA – Najdłuższej w Polsce KARTKI ŚWIĄTECZNEJ

wpis w: Aktualności | 0

Tradycja tworzenia najdłuższej kartki świątecznej w Polsce narodziła się w „Baczyńskim ” 3 lata temu z inicjatywy pana Waldemara Bilińskiego, emerytowanego nauczyciela historii, który każdego roku jest dobrym duchem tego wydarzenia. Przypominamy, że pierwszą kartkę wysłaliśmy do Ojca Świętego, papieża Franciszka do Watykanu. Wraz
z podziękowaniami dostaliśmy od Jego Świętobliwości błogosławieństwo dla szkoły, uczniów i pracowników. Koleją kartką obdarowaliśmy Jego Ekscelencję ks.biskupa Wiesława Alojzego Meringa Ordynariusza Diecezji Włocławskiej. W ubiegłym roku mieliśmy ogromny zaszczyt zaprezentować naszą kartkę w Pałacu Prezydenckim w gościnie u pana Prezydenta Andrzeja Dudy.
Adresat tegorocznej kartki świątecznej pozostanie na razie tajemnicą. Wkrótce o tym poinformujemy.
Bardzo serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy brali czynny udział w powstawaniu najnowszej kartki. Kartka ma w tym roku 35 metrów długości, co rok przedłużamy ją o 5 metrów ! Prace nad nią są bardzo czasochłonne i wymagają dużej cierpliwości, dlatego szczególne podziękowania dla pana Blińskiego, pani Skorupskiej i pani Ewy Czerwińskiej oraz dla Konrada Kozłowskiego, Eweliny Rosińskiej, Oliwii Malendowicz, Alicji Sochaczewskiej, Justyny Pietrzak i wielu wielu innych. Takie rzeczy tylko w „Baczyńskim ” , bo…”Baczyński” to nie szkoła, to styl życia !

Podąrzaj Łukasz Dymkowski:

„Quia parvus error in principio magnus est in fine” - Mały błąd na początku dużym błędem jest na końcu.