OGÓLNOPOLSKIE SZKOLENIE DLA SŁUŻB MUNDUROWYCH W WARSZAWIE

wpis w: Aktualności | 0

W miniony weekend uczniowie IV LO z klas mundurowych wraz z instruktorem taktyki i technik interwencyjnych Krzysztofem Urbańskim uczestniczyli w Ogólnopolskim Szkoleniu Służb Mundurowych, które odbyło się w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Organizatorami szkolenia był Polski Związek Instruktorów Służb Mundurowych wraz z Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Sztuki  Wojennej w Warszawie oraz Fundacją Sprzymierzeni z GROM.

Funkcjonariusze i pracownicy służb mundurowych oraz uczniowie z klas mundurowych doskonalili umiejętności z taktyki i technik interwencyjnych dla zespołów dwuosobowych: interwencja podczas ,,bójki’’, rozboju oraz interwencja w związku ze stosowaniem przemocy do osób trzecich.

W ramach porozumienia przedstawiciele Fundacji Sprzymierzeni z GROM zapoznali uczestników szkolenia z zagadnieniami dotyczącymi Pourazowych Uszkodzeń Mózgu. Omówione zostały krótkofalowe i długofalowe następstwa, syndromy pourazowe, pourazowe zaburzenia widzenia, metodykę multidyscyplinarnej rehabilitacji po przebytych urazach mózgu oraz zasad ograniczania wpływu urazów mózgu w czasie służby i uprawiania sportu. Dzięki zdobytej wiedzy instruktorzy, funkcjonariusze oraz uczniowie będą mogli wykonywać swoje czynności służbowe i treningowe z większą świadomością. Pozwoli to zadbać o swoje zdrowie, kolegów jak i przyszłych żołnierzy i funkcjonariuszy.

Podąrzaj Anna Ostrowska:

Ostatnie wpisy