„Wszystkie drogi prowadzą do Baczyna” – relacja z Drzwi Otwartych

wpis w: Aktualności | 0

25 kwietnia br. odbyły się Drzwi otwarte, które były dobrą okazją do poznania oferty edukacyjnej na nowy rok szkolny 2023/2024, prezentacji szkoły, działalności dydaktycznej oraz partnerów naszej szkoły. Wśród nich byli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, Wojskowego Centrum Rekrutacji we Włocławku, Zakładu Karnego we Włocławku, Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku oraz Jednostki Strzeleckiej 4051.

Kandydaci wraz z rodzicami i opiekunami mogli porozmawiać z gronem pedagogicznym, uczniami oraz specjalistami, którzy prezentowali swoją działalność. Kreatywny Parlament Uczniowski zaprosił ósmoklasistów do zabawy w „Parlamentarne podchody”, w której nagrody ufundowało IV LO.

Podczas tego wydarzenia kandydaci brali udział również w pokazach animacji, samoobrony, sztuk walki i strzelectwa pod kierunkiem instruktorów naszej szkoły. Samorząd Uczniowski zachęcał młodzież do aktywności i promował swoje działania. Szkolne Koło Dziennikarskie „CZWARTE PIÓRO” prezentowało natomiast twórczość młodzieży IV LO. Szkolne Obserwatorium Astronomiczne przygotowało stoisko ze sprzętem do oglądania gwiazd. Te i wiele innych atrakcji czekało na tegorocznych ósmoklasistów, a Drzwi Otwarte w „Baczyńskim” cieszyły się dużą frekwencją!

Relację z tego wydarzenia można zobaczyć w TV Kujawy https://www.kujawy.info/material-video/wszystkie-drogi-prowadza-do-baczyna/

Fot. Wiktoria Pietrzak – klasa vlogersko-medialna/Anna Ostrowska