Rok Wisławy Szymborskiej

wpis w: Aktualności | 0

2023 to Rok Wisławy Szymborskiej. Uczniowie z „Baczyńskiego” uczcili ten fakt apelem poświęconym poetce. Apel przygotowała p. Katarzyna Gamalczyk-Chmielewska, nauczyciel bibliotekarz.

Inspiracją do przedsięwzięcia była piosenka w wykonaniu Sanah „Nic dwa razy”. Uczniowie recytowali i śpiewali wiersze Wisławy Szymborskiej oraz odtworzyli ceremonię wręczania Nagrody Nobla polskiej poetce. Nawet jeżeli „niektórzy czyli nie wszyscy” lubią poezję to w „Baczyńskim” wszyscy uczniowie z wielką uwagą wysłuchali poezji polskiej laureatki Nagrody Nobla i każdy poeta może nam zazdrościć tak wspaniałej publiczności.

Bardzo dziękujemy wykonawcom i Wam uczniowie z „Baczyna” za szacunek, który okazaliście występującym na apelu koleżankom i kolegom swoim skupieniem. Tak więc słuchajcie „ na  okrągło” „Nic dwa razy” a przy słuchaniu miejcie same piękne refleksje. Oprócz Sanah jest jeszcze stara wersja („szybsza”) w wykonaniu Kory i zespołu Maanam. Polecamy! 👍 Relacja z tego wydarzenia do obejrzenia również na szkolnym Tik Tok’u.