PRACA KONKURSOWA PATRYCJI JANKOWSKIEJ Z KLASY 1D

wpis w: Aktualności | 0

Dziś oddajemy w Wasze ręce ostatni z listów zgłoszonych do Szkolnego Konkursu Literackiego. Organizatorem i sponsorem konkursu był Samorząd Szkolny.

Zachęcamy do lektury pracy Patrycji Jankowskiej z klasy 1d. 💌🌹🚢

Najdroższy przyjacielu

Czas leci nieubłaganie, nie wraca do tej samej rzeki choćbyś ją chciał zatrzymać i tak przepłynie dalej z nurtem. W upływającym czasie jak piasek w klepsydrze znalazłam moment ciszy i spokoju na obejrzenie filmu „Titanic”. Dzieło te opisuje tragiczne losy pasażerów, jak i zarazem piękny romans rozgrywający się pomiędzy Rose i Jackiem .Ich młoda miłość rozpaliła iskierkę w mym sercu, która rozpaliła płomień zachęcający mnie do napisania tego listu. Lecz czy rozum zniewolonego może opisać co go zniewala, przeszywa całe ciało, wysysając z niego całą energię na przemian przez nieskończone pokłady radości i nadziei spowodowane najdrobniejszym gestem,
które zostawiają nas tylko z pustką.

Miłość Jacka i Rose była bezinteresowna, nie miały na nią wpływu pieniądze, nie liczyło się to, że Jack nie miał grosza przy duszy czy Rose była zaręczona .Ich buntownicze dusze złączyły się i nawet różnica pochodzenia ich nie rozłączyła. Pomimo usiłowań narzeczonego Rose, kochankowie pozostali razem.
Niestety, w życiu człowieka występują tragedie, których nie da się zatrzymać. W nocy statek, którym płynęli zakochani zaczął tonąć. Jack z promieniującej miłości do Rose postanowił się poświęcić by jego ukochana mogła żyć .Nie każda historia miłosna kończy się szczęśliwym zakończeniem, ale dzięki jego poświęceniu Rose przeżyła i wspominała go do końca życia .
Miłość Rose i Jacka jest idealnym przekazem dla nas, że w miłości nie liczą się pieniądze status w społeczeństwie czy uroda. Niestety taki związek może być tylko mym skrytym pragnieniem, o którym mogę marzyć i trzymać głęboko w sercu nieubłaganie czekając na tą jedyną osobę.

Serdecznie pragnę ci podziękować za przeczytanie tego listu i głęboko w sercu oczekuje na odpowiedź . Niechaj płomień miłości zapali się w Twoim sercu.

Pozdrawiam
Twoja droga Patrycja

#konkurs #list #samorząd #walentynki #miłość

Podąrzaj Natalia Lewandowska:

Ostatnie wpisy