UCZNIOWIE IV LO UCZESTNIKAMI OGÓLNOPOLSKIEGO SZKOLENIA DLA SŁUŻB MUNDUROWYCH W PRZYGODZICACH

wpis w: Aktualności | 0

W miniony weekend uczniowie z klas mundurowych wraz z instruktorem sztuk walki naszego liceum uczestniczyli w Ogólnopolskim Szkoleniu Służb Mundurowych, które odbyło się w Przygodzicach w województwie wielkopolskim. Organizatorami szkolenia był Polski Związek Instruktorów Służb Mundurowych wraz z ZS PCKU Przygodzice.

Wiodącym tematem szkolenia było posługiwanie się bronią. Funkcjonariusze i pracownicy służb mundurowych oraz uczniowie z klas mundurowych doskonalili umiejętności poruszania się z bronią w zespołach dwuosobowych oraz wyjaśnili sobie algorytmy postępowania w sytuacjach awaryjnych (zacięcia, upadki), asekuracja podczas wykonywania zadań służbowych, a także komunikacja zespołowa.

Kolejne Ogólnopolskie Szkolenie Służb Mundurowych odbędzie się w dniach 13-14 maja 2023r. w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Sztuki  Wojennej w Warszawie. Tematyką szkolenia będzie bazowy program szkoleniowy z taktyki i technik interwencyjnych dla zespołów 2-osobowych plus rozszerzenie nr 6 (interwencja podczas ,,bójki’’, rozboju oraz interwencja w związku ze stosowaniem przemocy do osób trzecich).  Znając zaangażowanie i chęci zdobycia umiejętności praktycznych naszych uczniów z pewnością będą uczestniczyć w/w wydarzeniu.