Certyfikaty COMBAT JUJITSU dla naszych uczniów!

wpis w: Aktualności | 0

11 marca 2023 r. Zespół Szkół nr 4 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Włocławku ponownie gościł  Licencjonowanych Instruktorów Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych.

Dzięki wieloletniej współpracy uczniowie  IV LO z klas o profilu mundurowym, którzy na co dzień uczestniczą w obowiązkowych zajęciach sztuk walki prowadzonych przez  instruktora PZISM Krzysztofa Urbańskiego, a ponadto biorą udział w ogólnopolskich szkoleniach organizowanych przez PZISM, po raz pierwszy mieli możliwość przystąpienia do egzaminu praktycznego i teoretycznego w zakresie: współczesnej samoobrony i walki wręcz, a także taktyki i technik interwencyjnych dla służb mundurowych.

Przed komisją składającą się z międzynarodowych instruktorów: Przewodniczący Prezes PZISM Hanshi Dariusz Otocki 10 Dan, Sekretarz PZISM Arkadiusz Krystek 4Dan, aż 15 uczniów z klas mundurowych zdecydowało się na przystąpienie do egzaminu celem sprawdzenia swoich umiejętności. Po wielogodzinnym egzaminie składającym z kilku etapów, ośmioro uczniów z klas o profilu policyjnym spełniło bardzo trudne wymogi egzaminacyjne m.in.: umiejętność zaprezentowania skutecznych technik obrony, a ponadto  umiejętność przeprowadzenia interwencji przy użyciu środków przymusu bezpośredniego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Certyfikaty Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych i nadanie 5 kyu w COMBAT JUJITSU otrzymali:

Klaudia Mucha, Dominika Sztolcman, Jakub Urbański, Natalia Figura, Gabriela Klimczak,  Maciej Marciniak,  Zuzanna Wietrzykowska,  Dominika Modrzejewska. GRATULUJEMY!

Dyrekcja IV LO dziękuje Zarządowi PZISM za dotychczasową współpracę oraz możliwość uczestnictwa w kolejnych szkoleniach. Już w najbliższą sobotę 18.03.2023r. odbędzie się szkolenie w Przygodzicach, gdzie uczniowie naszej szkoły wraz z funkcjonariuszami różnych formacji mundurowych będą mieli możliwość doskonalenia umiejętności poruszania się i asekuracji z bronią w zespołach dwuosobowych.

PZISM – jest organizacją, która powstała w roku 1996 z inicjatywy przedstawicieli służb mundurowych, instruktorów i szkoleniowców z elitarnych jednostek specjalnych, mająca na celu doskonalenie umiejętności zawodowych  funkcjonariuszy i pracowników Policji, Wojska, Służby Więziennej, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Agencji ochrony osób i mienia, itp., co w znaczący sposób wpływa na profesjonalizm oraz fachowość wykonywanych przez nich obowiązków i tym samym poprawę bezpieczeństwa publicznego.