UCZNIOWIE IV LO ZDOBYLI CERTYFIKATY Z RATOWNICTWA

wpis w: Aktualności | 0

W miniony weekend, troje uczniów wraz z instruktorem sztuk walki naszego liceum uczestniczyło w kolejnym specjalistycznym szkoleniu. Tym razem odbyły się warsztaty T.R.A.U.M.A – LVL II  Pacjent z obrażeniami ciała – UPDATE  TCCC,  PHTLS,  ITLS.

Podczas warsztatów uczniowie z klas o profilu policyjnym mogli doskonalić swoje umiejętności z  ratownictwa taktycznego i cywilnego pod okiem kadry medycznej Ośrodka Edukacji Medycznej ,,Życie Dla Życia’’, zgodnie z najnowszymi wytycznymi i zaleceniami międzynarodowych standardów opieki przedszpitalnej    nad pacjentem po urazie. W trakcie realizacji zajęć z Ratownictwa Taktycznego, Cywilnego uczniowie naszej szkoły mieli możliwość współpracy i szkolenia się wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej oraz pracownikami  służby  zdrowia.  Po zakończeniu wielogodzinnego szkolenia instruktor specjalista ratownictwa medycznego mgr Andrzej Kmieciak wręczył zmęczonym, ale nadal uśmiechniętym uczestnikom Certyfikaty potwierdzające nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym z obrzeżeniami ciała.

Dyrekcja IV LO przekazuje podziękowania instruktorom, ratownikom Ośrodka Edukacji Medycznej za okazane wsparcie, bezinteresowną pomoc i możliwość uczestnictwa naszych uczniów w tak ważnych szkoleniach, które w przyszłości pozwolą im na skuteczne podejmowanie czynności służbowych celem ratowania życia lub zdrowia.