NIE BÓJ SIĘ PROSIĆ O POMOC

wpis w: Aktualności | 0

Szkolne Koło Dziennikarskie „Czwarte Pióro”

NIE BÓJ SIĘ PROSIĆ O POMOC

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. W 2020 roku depresja stała się drugim po chorobach układu krążenia największym problem zdrowotnym na świecie. Czym właściwie jest depresja?Jest to powszechne zaburzenie zdrowia psychicznego, zaliczonego do zaburzeń charakteryzujących się długotrwałym spadkiem nastroju lub niemożnością odczuwania przyjemności.
Mimo że jest to choroba, którą się leczy, to z tej możliwości korzysta mniej niż 50% chorych, a w niektórych krańcach świata ta liczba nie przekracza 10%. Nieleczona depresja tak samo jak inne choroby może owocować niepożądanymi smutkami, a nawet śmiercią.

Nie bój się prosić o pomoc.
Nie bagatelizuj swoich problemów. Porozmawiaj z rodzicami, zgłoś się do lekarza albo do szkolnego psychologa, który czeka w sali 105/106 i zawsze udzieli ci pomocy. Możesz również porozmawiać z nauczycielem albo zadzownić na bezpłatną infolinię.
Poniżej podaję kilka przydatnych numerów:
116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
800 70 22 22 – centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
800 108 108 – bezpłatny telefon wsparcia dla osób po stracie bliskich
800 120 002 bezpłatny ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie”Niebieska linia”.

Pamiętaj, że wrażliwość może być twoją supermocą, czyni z ciebie wyjątkową osobę. Twoje życie nie musi być perfekcyjne, gdyż naprawdę żyjesz w chwili gdy upadłeś na dno i wzleciałeś ku sukcesowi. To tworzy twoje doświadczenia i buduje Twój charakter. Nie trać nadziei, bo pewnego dnia całe Twoje cierpienie przyczyni się do zbudowania niezniszczalnej wersji ciebie. Bądź silny, rozejrzyj się i dostrzeż piękno tu i teraz, życie naprawdę może być piękne!

Obca Rosalia

Podąrzaj Natalia Lewandowska:

Ostatnie wpisy