PREZENT LAST MINUTE

Tekst: Szkolne Koło Dziennikarskie
W świątecznym galimatiasie oraz natłoku sprawdzianów i prac klasowych zapomnieliście o prezencie dla waszych najbliższych lub przyjaciół? Nic straconego! „Czwarte pióro” spieszy z pomocą!
Krystian radzi:
Świeczki! Kto nie lubi świeczek? Zwłaszcza teraz, gdy szybko robi się ciemno, świeczki nadają niepowtarzalny nastrój. Tylko pojawia się jeden problem… Świeczek w sklepie jest z 12 półek. Bądź mądry i wybierz odpowiedni zapach… Zawsze można zapytać się kogoś na przykład jakie owoce lubi lub jakie zapachy miło się tej osobie kojarzą. A jak powie, że benzyny to lepiej nie ryzykować wybuchem i kupić jakąś piernikową czy czekoladową.
Pomysł Leokadii:
Kupno prezentu idealnego nie jest tak łatwe jak może się to nam wydawać. Moglibyśmy kupić słodycze, skarpety czy też perfumy. Ale czy dana osoba nie ma przypadkiem na nic alergii? Czy na pewno lubi takie czekoladki? A może jest wrażliwa na jakiś zapach? Skomplikowane. A skarpety? Nie każdemu może się spodobać dany wzór, kolor czy nawet jak ktoś się przyczepi – to krój skarpet. No i teraz pojawia się pytanie: co kupić? A no właśnie, w większości sklepów, szczególnie w okresie świąt, znajdziemy jeden wyjątkowy przedmiot jakim jest oczywiście nic innego jak kubek. Kiedy czasu na zrobienie prezentu nie zostało wiele, bądź nie znamy jeszcze tak dobrze danej osoby, myślę, że kubek może być idealnym pomysłem. No i pomyślcie teraz o wieczorach pod kocykiem z ulubionym serialem w tle. Brzmi jak plan idealny, ale czegoś brakuje. Jest to ciepła herbatka, kakao albo gorąca czekolada. Szczególnie w tym okresie kiedy jest zimno i łatwo się przeziębić każdemu dobrze zrobi ulubiony napój w pięknym, świątecznym kubku.
Bella spieszy z pomocą:
Jeżeli nie macie pomysłów na świąteczne prezenty, a wasze kieszenie świecą pustkami – nie przejmujcie się. W święta Bożego Narodzenia nie chodzi o najdroższą deskorolkę elektryczną czy torebkę za dwa koła. Najważniejsze są prezenty od serca. Polecam wam odpalić naszego pomocnego wujka Google i znaleźć parę świątecznych livehacków na ręcznie robione prezenty, które będą wykonane od serca.
Dla mamy skrzat ze skarpety, a dla siostry stojak na biżuterię. W internecie można znaleźć masę świetnych pomysłów na prezent dla każdego.
Mamy nadzieję, że pomogliśmy!
Czwarte pióro
Podąrzaj Natalia Lewandowska:

Ostatnie wpisy