Wycieczki zawodoznawcze

wpis w: Aktualności | 0

Świat zawodów jest bogaty i różnorodny, dlatego warto poznać bliżej pracę wykonywaną w różnych branżach i na różnych stanowiskach, aby później podjęte decyzje zawodowe były trafne!

Klasy policyjne – 1e i 4e, miały okazję poznać jeszcze bliżej specyfikę pracy funkcjonariuszy Policji oraz Służby Więziennej.

Dzięki zwiedzeniu Komendy Miejskiej Policji we Włocławku młodzież kl. 1e poznała m.in. czym zajmuje się np. technik kryminalistyki, funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, jak wygląda struktura organizacyjna KMP czy rekrutacja do służby oraz jakie zdobyte kwalifikacje i umiejętności są dodatkowo przydatne na co dzień. Była to również okazja do poznania różnych rodzajów broni, jaką posługują się funkcjonariusze. Dodatkowo, w szkole pod okiem funkcjonariuszy, licealiści mogli zmierzyć się ze sprawnościowym torem przeszkód niezbędnym do służby w Policji.

W Zakładzie Karnym  we Włocławku tegoroczni maturzyści spotkali się z funkcjonariuszami, którzy przedstawili im jak wygląda służba z osadzonymi, proces ich resocjalizacji oraz czynności wykonywane podczas dnia m.in. wychowawcy czy strażnika działu ochrony i innych funkcjonariuszy. Specjalista ds. rekrutacji przedstawił uczniom „Baczyńskiego” ścieżkę kariery i możliwości zatrudnienia w Służbie Więziennej, a także korzyści wynikające z bycia funkcjonariuszem tej formacji. Licealiści mieli także okazję do poznania najnowszych rodzajów uzbrojenia.

Klasy 3b i 3c poznały natomiast zadania i działalność Urzędu Skarbowego we Włocławku. Pracownicy omówili strukturę organizacyjną i funkcjonowanie poszczególnych komórek US oraz szczeble kariery i awansu w administracji skarbowej. Dzięki prezentacji nowych usług elektronicznych, młodzież wie jak korzystać chociażby z usługi e-Urząd Skarbowy czy e-Wizyta.

Bardzo dziękujemy za cenne lekcje!