Podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

wpis w: Aktualności | 0

W ramach obchodów XV edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (14-20 listopada) było aktywnie!

Uczniowie klasy II a Baczyńskiego uczestniczyli w lekcji poprowadzonej w formule on-line przez Eksperta w zakresie funduszy inwestycyjnych – Pana Kamila Mikołajczaka, Dyrektora Zarządzającego Franklin Templeton.

Lekcja pt. „ABC funduszy inwestycyjnych, czyli inwestowanie na giełdzie nie tylko dla profesjonalistów”, została zorganizowana przez Fundację GPW, CFA Society Poland, Warszawski Instytut Bankowości oraz Franklin Templeton w ramach projektu EduAkcja.

Podczas spotkania z Ekspertem uczniowie dowiedzieli się:

  • Czym jest i jak działa fundusz inwestycyjny
  • Jakie wyróżniamy typy funduszy inwestycyjnych i czym się charakteryzują
  • Jakie są zalety i ograniczenia inwestowania w fundusze inwestycyjne
  • Jakie pięć pytań warto zadać sobie przy wyborze funduszu inwestycyjnego.

To pierwsze ze spotkań on-line z ekspertami z zakresu finansów, w których w bieżącym roku szkolnym będą uczestniczyć uczniowie Baczyńskiego w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości.

Klasy II c i II b zagrały w Chłopską Szkołę Biznesu podczas zajęć z podstaw przedsiębiorczości. Razem z doradcą zawodowym Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP we Włocławku uczniowie stworzyli spółki, handlując wytworzonymi towarami, odbywali podróże handlowe zbierając kapitał. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone.

Szkolny doradca zawodowy podczas ŚTP zorganizował spotkanie dla uczniów biorących udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, dzięki której uczniowie mogą zdobyć certyfikat z zarządzania. Młodzież przedstawiła swoje pomysły na projekt społeczny, który będzie przez nich realizowany a opiekun omówił etapy udziału w olimpiadzie.

Podąrzaj Anna Ostrowska:

Ostatnie wpisy