Kampania „Bezpieczny Baczyński”

wpis w: Aktualności | 0

Od wtorku do piątku, w ramach kampanii szkolnej „Bezpieczny Baczyński” odbyły się zajęcia z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji we Włocławku – p. Edytą Olszewską i st.asp.Eweliną Reszczyńską. Uczestniczyły w nich wybrane klasy ze wszystkich 4 poziomów nauczania. Funkcjonariusze przedstawili uczniom przepisy  dot. odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełnienie czynów karalnych. Odpowiadali również na pytania zainteresowanych uczestników podnosząc ich świadomość bezpiecznego funkcjonowania w społeczeństwie.

W czwartek uczniowie wszystkich klas I i II wzięli udział w zajęciach praktycznych zorganizowanych i przeprowadzonych przez instruktora sztuk walki p. Krzysztofa Urbańskiego dot. zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach niebezpiecznych oraz reagowania na zagrożenia terrorystyczne. Uczniowie przećwiczyli również ewakuację z budynku na wypadek alarmu w szkole.

W klasie Ib w czwartek odbyły się warsztaty z psychologiem PPP p. Elżbietą Sobczak – Nęcką dot. rozwiązywania konfliktów w grupie rówieśniczej.