Uczniowie „Baczyńskiego” Medalistami Mistrzostw Polski w Boksie

wpis w: Aktualności | 0

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 4 im. Krzysztofa Kamila ,,Baczyńskiego’’ medalistami  Mistrzostw Polski w boksie!

W dniach od 29 kwietnia do 05 maja 2022r. w Łomży odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w Boksie. Uczniowie naszej szkoły z klas mundurowych o profilu policyjnym spisali się na medal. Aby móc uczestniczyć w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Kadetów i Kadetek, zawodnicy musieli zdobyć mistrza lub wicemistrza okręgu, następnie walczyć w potyczkach strefowych między dwoma województwami z mistrzami i wicemistrzami. Zwycięzcy zakwalifikowali się do prestiżowej imprezy.

Złoty medal i tytuł  Mistrza  Polski  w wadze 52kg zdobył Mateusz Osmólski.

Brązowy medal  Mistrzostw  Polski w wadze 66kg zdobył Mateusz Ratkiewicz.

Bardzo dobrze zaprezentowała się także Oliwia Malinowska, której jednak  nie udało się pokonać utytułowane rywalki i zdobyć medal Mistrzostw Polski.

Gratulacje dla naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Podąrzaj Anna Ostrowska:

Ostatnie wpisy