„Baczyński” współorganizatorem szkolenia proobronnego dla mieszkańców naszego miasta i regionu

wpis w: Aktualności | 0

W miniony weekend na terenie naszej szkoły odbyło się szkolenie proobronne dla mieszkańców naszego miasta i regionu. Szkolenie zostało zorganizowane przez Jednostkę Strzelecką 4051 Włocławek im. generała broni Władysława Andersa wspólnie z Zespołem Szkół Nr 4 we Włocławku im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

40 uczestników szkoliło się z zakresu:

* wyszkolenia strzeleckiego (trenażery elektroniczne, broń palna),

* budowy i zasady działania różnego rodzaju karabinów,

* medycyny pola walki,

* obrony cywilnej i przeciwchemicznej.

Zajęcia praktyczne na strzelnicy prowadzili instruktorzy Zespołu Szkół Nr 4 im. K.K. Baczyńskiego – mjr. rez. Stanisław Dykowski, st. inspektor Krzysztof Urbański. Wśród uczestników szkolenia, którym udało się zakwalifikować do pierwszej edycji, było dwóch uczniów naszej szkoły z klas mundurowych o profilu wojskowym i policyjnym. Już w najbliższą sobotę 26 marca 2022 roku w czasie 10 godzinnego szkolenia, kolejnych 40 osób będzie miało możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu proobronności.