IV Ogólnopolskie Seminarium Japońskich Sztuk Walki w Gdańsku

W dniu 11 grudnia 2021 roku grupa uczniów z klas o profilu mundurowym Zespołu Szkół Nr 4 im. Krzysztofa Kamila ,,Baczyńskiego’’ uczestniczyła w IV Ogólnopolskim Seminarium Japońskich Sztuk Walki w Gdańsku.

Gdańska Szkoła Japońskich Sztuk Walki YUMIYA, była gospodarzem stażu na którym pojawiły się kluby i sekcje z wielu miast Polski. Szkolenie odbyło się pod okiem wybitnych Mistrzów Sztuk Walki oraz ich asystentów:

JU-JITSU – Hanshi 9 Dan Dariusz Otocki, AIKIDO – sensej 6 Dan Waldemar Giersz, TAI-JUTSU – sensej  6  Dan Zbigniew Karalus, KYU-JUTSU – sensej 5 Dan Przemysław Burzyński. W Gdańsku nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły z klas o profilu mundurowym, którzy na co dzień uczestniczą w obowiązkowych zajęciach sztuk walki prowadzonych przez Licencjonowanego Instruktora Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych starszego inspektora Krzysztofa Urbańskiego. Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i duchem walki, co jest ważną cechą do pracy w różnych formacjach mundurowych. Oprócz wielogodzinnego szkolenia uczniowie mieli okazję zwiedzić Gdańsk, Sopot, Gdynię.

Wyjazd na Seminarium został dofinansowany przez Dyrekcję naszej szkoły za co dziękujemy.

Podąrzaj Łukasz Dymkowski:

„Quia parvus error in principio magnus est in fine” - Mały błąd na początku dużym błędem jest na końcu.