Grudzień – miesiąc pełen życzliwości!

wpis w: Aktualności | 0

Grudzień to miesiąc, w którym młodzież IV LO okazała wiele dobroci i serca dla osób najbardziej tego potrzebujących oraz zwierząt. W okresie tym uczniowie inicjowali bowiem zbiórki pieniężne, żywnościowe oraz inne, dzięki którym obdarowali dzieci, dorosłych i schronisko dla zwierząt. Do tych akcji dołączyli się także nauczyciele naszej szkoły.

Na początku grudnia udało nam się zebrać 127 kg żywności oraz środków czystości dla Stowarzyszenia „PRZYJAZNY WŁOCŁAWEK” w ramach akcji „Sanie Św. Mikołaja” – bożonarodzeniowa zbiórka żywności. Najwięcej żywności udało się zebrać uczniom z klasy 1B, 3Bg oraz 3F, którzy otrzymali okolicznościowe vouchery. Do akcji dołączyli również uczniowie pozostałych klas oraz nauczyciele. DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym w tę pomoc, a szczególnie kl. 2C za aktywność w przeliczeniu tych darów!

W połowie grudnia uczniowie klasy 2D oraz 3Fg zorganizowali zbiórkę żywności dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt we Włocławku. Młodzież IV LO już wielokrotnie wpierała schronisko, dlatego jesteśmy przekonani o dalszej bezinteresownej pomocy z ich strony. Wychowawcy także przyczynili się do akcji organizując m.in. transport zebranej karmy.

Jedna z uczennic kl. 2C – Martyna Feliniak zorganizowała zbiórkę pieniędzy wśród uczniów tej klasy, w ramach XXI edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Dzięki zebranym środkom uczniowie mogli obdarować jedną z rodzin zakupionymi przez siebie produktami pierwszej potrzeby.

Natomiast klasa 3E o profilu policyjnym postanowiła z wychowawcą, że zamiast obdarowywać się prezentami podczas wigilii klasowej, przeznaczą środki na zrobienie paczki dla dzieci z domu dziecka. Tuż przed wigilią uczniowie wybrali się wraz z wychowawcą do Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 „Maluch” i nr 2 „Calineczka”, aby przekazać zakupione prezenty dla ich podopiecznych.

Wspieramy takie inicjatywy i jesteśmy dumni, że mamy WSPANIAŁĄ MŁODZIEŻ, OTWARTĄ NA POTRZEBY INNYCH!!!