IV LO – Uroczyste ślubowanie klas pierwszych i zaprzysiężenie Rady Uczniowskiej

wpis w: Aktualności, Informacje | 0

7 października 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz zaprzysiężenie Rady Uczniowskiej Samorządu Szkolnego. W obecności Dyrekcji, wychowawców, uczniów oraz zaproszonych gości: przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji we Włocławku oraz Straży Miejskiej we Włocławku, uczniowie ślubowali godnie wypełniać swoje szkolne obowiązki.

W tym szczególnym dla społeczności „Baczyńskiego” dniu, dyrektor szkoły pan Kazimierz Mendala powitał oficjalnie „pierwszaków” życząc im wielu sukcesów i realizacji wszystkich założonych planów edukacyjnych. Kolejnym etapem uroczystości było zaprzysiężenie nowej Rady Uczniowskiej i podziękowanie ustępującej za trud włożony w pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie już od wielu lat realizują własne przedsięwzięcia na rzecz środowiska szkolnego i uczniów oraz promowania dobrego imienia naszej szkoły poprzez filmy, przedsięwzięcia oraz inne akcje szkolne. W roku szkolnym 2020/2021  Samorząd Uczniowski aktywnie promował także 100-letnią rocznicę urodzin patrona szkoły – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Młodzież „Baczyńskiego” jest otwarta również na współpracę z instytucjami zewnętrznymi oraz organizacjami pozarządowymi, czego efektem jest m.in. promowanie Budżetu Obywatelskiego „Przyjazne Południe Przyszłości”.

Podąrzaj Anna Ostrowska:

Ostatnie wpisy