Ogólnopolskiego Stażu Szkoleniowego z Samoobrony i Technik Interwencyjnych

wpis w: Aktualności | 0

W miniony weekend tj. 15-16 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły doskonalili swoje umiejętności z samoobrony i technik interwencyjnych.

W trakcie dwudniowego Ogólnopolskiego Stażu Szkoleniowego z Samoobrony i Technik Interwencyjnych pod Honorowym Patronem Prezydenta Miasta Włocławek, funkcjonariusze różnych formacji mundurowych z całej Polski, a także uczniowie naszej szkoły pod okiem Licencjonowanych instruktorów Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych doskonalili swoje umiejętności z zakresu podejmowania interwencji w różnych sytuacjach. Organizatorami Stażu byli: Zespół Szkół  Nr 4 im. K. K. Baczyńskiego, Straż Miejska we Włocławku a także Polski Związek Instruktorów Służb Mundurowych.

,,Baczyńskiego’’ reprezentowało 12 uczniów z klas o profilu policyjnym i wojskowym a ponadto opiekunowie instruktor PZISM Krzysztof Urbański, mgr Krzysztof Konefał. Pozostali uczestnicy reprezentowali rożne rejony Polski z 14 miast. Podczas zajęć uczniowie  poznawali nowe techniki, oraz ćwiczyli i doskonali już znane techniki obezwładnienia napastnika a następnie zakładania kajdanek, przeszukania osób zatrzymanych, użycia pałki wielofunkcyjnej typu ,,TONFA’’ czy wykorzystywania technik transportowych podczas interwencji.

Podczas stażu uczniowie „Baczyńskiego” odznaczali się dużym zaangażowaniem. Ponadto należy podkreślić, że ćwiczenia były bardzo wyczerpujące ale co ważniejsze pozwoliły zdobyć cenne doświadczenie, umiejętności oraz Zaświadczenia PZISM.

Podąrzaj Łukasz Dymkowski:

„Quia parvus error in principio magnus est in fine” - Mały błąd na początku dużym błędem jest na końcu.