Niezwykła lekcja – malowanie stopami

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 19 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z Państwem Małgorzatą i Dariuszem Waszkiewiczami. Pani Małgorzata należy do stowarzyszenia malarzy malujących ustami i nogami „Amun”. Malarka przedstawiła młodym ludziom świadectwo swojej niepełnosprawności, zapoznała warsztatowo z technikami swojej pracy malarskiej. Artystka stopami wykonała obraz „Zachód słońca”, który podarowała dyrektorowi szkoły.

Spotkanie miało na celu uwrażliwienie młodzieży na niepełnosprawność innych oraz promowanie zdrowego i rozważnego stylu bycia i życia. Młodzi ludzie przeżywali przekazywane im treści, towarzyszyło im wzruszenie, czasami nawet i łzy. Wykazali się bardzo dużą empatią, w skupieniu i ciszy przyjmowali przekazywane im informację. Na koniec spotkania indywidualnie dziękowali p. Małgorzacie i jej mężowi za przybycie.

Inicjatorkami powyższego wydarzenia byli pedagodzy szkolni: Maria Chałaczkiewicz i Małgorzata Frąckiewicz.

Dziękujemy naszym uczniom za ich postawę. Jesteśmy z Was dumne.