Narodowe Czytanie w Zespole Szkół nr im. K.K.Baczyńskiego

wpis w: Aktualności | 0

7 września 2019r. w Zespole Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego we Włocławku odbyło się już po raz czwarty Narodowe Czytanie. Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Para Prezydencka.

Fragmenty „Katarynki” B. Prusa czytali: Wiceprezydent Miasta Włocławek Barbara Moraczewska, Dyrektor Browaru „B” – Lidia Piechocka- Witczak, nauczyciele, uczniowie i absolwenci.

Mottem spotkania z literaturą były słowa Kartezjusza: „Czytanie książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.”

Podczas uroczystości można było posłuchać muzyki klasycznej, granej na saksofonie, piosenek zachęcających do czytania książek i pomagania ludziom w trudnej sytuacji życiowej. Publiczność zapoznała się w formie prezentacji multimedialnej z biografią B. Prusa, autora czytanej przez uczestników „Katarynki” oraz z sentencjami różnych pisarzy na temat roli literatury w życiu człowieka. Znane osoby ze świata kultury przedstawiły swoje poglądy dotyczące książki. Uczestnicy przedsięwzięcia otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie z literaturą pozytywistycznego pisarza dostarczyło zebranym wielu wzruszających przeżyć.

Uroczystość przygotowali: Elżbieta Pawłowska, Zofia Jędrzejewska, Krzysztof Kuligowski.