Sukcesy sportowe dziewcząt z Gimnazjum nr 7

wpis w: Sport | 0

Reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum nr 7 we Włocławku z dużym powodzeniem uczestniczyła w zawodach Sztafetowe Biegi Przełajowe, które odbyły się 09.10.2018 r. Dziewczęta w składzie:  Martyna Kasak, Kornelia Kasak, Julia Rybska, Paulina Rybka, Nikola Szczepaniak, Angelika Pawłowska, Małgorzata Walaszczyk, Tarczyńska Natalia, Klaudia Cackowska, Julia Stępińska, Natalia Kozińska zajęły  we Włocławku II miejsce godnie  reprezentując szkołę. Opiekunem drużyny był Krzysztof Konefał.

Gimnazjalistki z Baczyńskiego wygrały rywalizację w mieście Włocławku w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Zawody odbyły się w Sali Sportowej Zespołu Szkół nr 4 w dniu 24.10.2018 r. Naszą szkołę  reprezentowały:  Klaudia Bartczak, Martyna Bruch , Martyna i Kornelia Kasak, Wiktoria Kuszewska, Angelika Pawłowska, Karolina Sejdowska, Natalia Tarczyńska, Natalia Witkowska.

W całym turnieju dziewczyny straciły tylko 3 bramki w meczu finałowym ze Szkołą Podstawową nr 23. Kolejność zajętych miejsc wyglądała następująco: I miejsce zajęło Gimnazjum nr 7, II  SP 23, III SP 18, IV  SP 14. Cały zespół wykazał się dużym zaangażowaniem  w walkę i umiejętnościami techniczno-taktycznymi. Drużyna zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek.

05.11.2018 r. w Wąbrzeźnie odbyły się Ćwierćfinały Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt w piłce ręcznej. Naszą szkołę reprezentowały: Martyna i Kornelia Kasak, Martyna Bruch, Wiktoria Kuszewska, Karolina Sejdowska, Natalia Tarczyńska, Natalia Witkowska, Sandra Wrzesińska, Klaudia Bartczak, Justyna Jędrzejewska, Julia Rybska, Julia Mujta. Dziewczyny z Baczyńskiego grały ze zmiennym szczęściem. Przegrały mecz z gospodyniami 13:6 i wygrały z gimnazjalistkami z Kikoła 14:8. Wyniki te nie pozwoliły na awans do dalszych rozgrywek ale mając na uwadze fakt, że przegrały z Mistrzyniami Polski z 2016 roku można być  zadowolonym. Najwięcej bramek w całych rozgrywkach zdobyły Kornelia i Martyna Kasak oraz Wiktoria Kuszewska. Bramki broniła rękoma i nogami, czasami głową Martyna Bruch. Pozostałe dziewczyny stanowiły często mur nie do przebicia. Opiekunem grupy był Krzysztof Konefał.