Absolwent naszą wizytówką- Wioleta Rutkowska (rocznik 2011)

Nazywam się Wioleta Rutkowska i jestem absolwentką „Baczyńskiego”.
Moja przygoda z IV LO miała miejsce w latach 2008- 2011. Czas spędzony w szkole zawsze wspominam z uśmiechem na twarzy. Miałam to szczęście, że w liceum trafiłam na naprawdę wspaniałych ludzi. Byłam w klasie o profilu społeczno- prawnym, co pomogło mi w dalszej edukacji. Obecnie jestem magistrem administracji. Moją wychowawczynią była pani Joanna Skorupska, której pewnie nie trzeba nikomu przedstawiać. To kobieta o wielkiej pasji, którą zaraża innych.
W szkole miałam zajęcia z wieloma wymagającymi nauczycielami i kiedy słyszę, że to szkoła dla osób, które nie lubią się uczyć, to mówię głośne NIE! ”Baczyński” to szkoła dla ludzi z pasją, chętnych do zdobywania wiedzy w każdej dziedzinie. Byłam i jestem nadal humanistą, jednak z ręką na sercu przyznaję, że moim ulubionym przedmiotem była chemia z panią Guzicką, a na maturze (dzięki pani Rutkowskiej) najmniej bałam się matematyki.
Nigdy nie żałowałam podjętej decyzji! To w IV LO spędziłam trzy wspaniałe lata mojego życia. Grono pedagogiczne nie dość, że przekazuje duże pokłady wiedzy, to dodatkowo przygotowuje do dorosłego życia. Z czystym sumieniem zachęcam każdego do podjęcia kroków przybliżających do dorosłego życia razem z „Baczyńskim”. W życiu kieruję się przesłaniem pani Skorupskiej: „ Zawsze zmierzajcie do Księżyca, nawet jeśli tam nie traficie, to wylądujecie wśród gwiazd”. Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich uczniów i absolwentów Baczyńskiego. Do zobaczenia na Księżycu!