Absolwent naszą wizytówką- Aneta Dybowska, Paulina Kontowicz (rocznik 2011) nauczycielki języka niemieckiego

 

Hej! Mamy dla Was nietypowy wpis, ponieważ nasza wizytówka jest o dwóch absolwentkach IV LO im. K.K Baczyńskiego. Z tej strony Aneta Dybowska i Paulina Kontowicz. Przyjaciółki od zawsze i na zawsze. Poznałyśmy się już w przedszkolu, chodziłyśmy do tej samej klasy w szkole podstawowej i w gimnazjum. Kiedy nadszedł czas wyboru szkoły średniej razem zdecydowałyśmy się na IV Liceum Ogólnokształcące. I był to jeden z najlepszych wyborów w naszym życiu! A jak zaczęła się nasza przygoda z językiem niemieckim? Pierwszy raz zetknęłyśmy się z nim w gimnazjum i już wtedy zapałałyśmy do niego ogromną miłością. Decyzja o wyborze profilu klasy w liceum była więc oczywista: profil społeczno – prawny z rozszerzonym niemieckim! Naszą wychowawczynią była pani Joanna Skorupska – nauczycielka języka niemieckiego. Wspaniały pedagog, kobieta o niezwykłej sile perswazji („Mam rację czy mam rację?”), nieustającym uśmiechu i wielkiej pasji do wykonywanego zawodu.
Gdy wspominamy szkołę średnią od razu na naszych twarzach pojawia się uśmiech. Na myśl przychodzi wiele imprez szkolnych i klasowych. Męska część kadry pedagogicznej zawsze dbała, by 8 marca był dla nas  kobiet dniem wyjątkowym. Występy z okazji Dnia Kobiet stały się już w Baczyńskim tradycją. Zawsze pełne humoru, przygotowane na najwyższym poziomie. W jakiej innej szkole zobaczycie nauczycieli śpiewających podczas akademii?? Na pewno w żadnej! Niewyczerpalną składnicą niesamowitych pomysłów był zawsze Pan Łukasz Bińkowski, którego  serdecznie pozdrawiamy.
Nasze bardzo miłe wspomnienia wiążą się również z Panem Łukaszem Dymkowskim. Niesamowitym nauczycielem, który nie tylko wiele nas nauczył, ale był również najlepszym drogowskazem i inspiracją. Panie Łukaszu, dziękujemy za wszystko, co Pan dla nas zrobił!!!
Nasza przygoda z językiem niemieckim trwa do dziś! Skończyłyśmy filologię germańską na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jak dobrze się domyślacie studiowałyśmy razem i mieszkałyśmy wspólnie z przyjaciółmi poznanymi w Baczyńskim. Nasze przyjaźnie trwają do dziś. Obecnie jesteśmy nauczycielkami języka niemieckiego. Pełne pasji, pozytywnej energii i zaangażowania wykonujemy swój zawód, wspominając i mając za wzór pedagogów z liceum.
Hmm… czym jeszcze możemy się z Wami podzielić? Od października prowadzimy w naszej szkole 3 drużynę Harcerską „Ignis” im. Jana Bytnara (stąd nasze zdjęcie w mundurach). Jest to nowa inicjatywa, która spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Zamiast spędzać czas przed komputerem uczniowie mają możliwość podejmowania ciekawych działań na rzecz szkoły i społeczności lokalnej.
Z harcerskim pozdrowieniem dla naszej zwariowanej klasy H (2008-2011) oraz całej kadry pedagogicznej- Aneta Dybowska, Paulina Kontowicz.
Czuwaj!
P.S. Przepraszamy za długość naszego wpisu, ale wspomnień z tak wspaniałej szkoły nie da się ubrać w jedno zdanie : Wybierzcie Zespół Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego, a sami się o tym przekonacie!!!