KLASY: IB i IIA LO W TEATRZE W ŁODZI

wpis w: Aktualności | 0

 

19 października 2018 r. klasy o profilu teatralnym: IB LO i IIA LO wybrały się do Teatru Nowego w Łodzi. Uczniowie pod opieką: pani Doroty Józwiak, Marii Klimaszewskiej, Grażyny Góral i Elżbiety Pawłowskiej świetnie
się bawili na komedii omyłek „Mayday”. Złożyły się na nią: komizm sytuacji, dowcipne dialogi, zaskakujące wydarzenia. Przedstawienie było pretekstem do dyskusji na lekcjach języka polskiego, edukacji teatralnej.
Zwiedziliśmy również Muzeum Włókiennictwa. Poznaliśmy tajniki włókienniczego procesu produkcyjnego [narzędzia, maszyny włókiennicze]. Mieliśmy możliwość zapoznania się z kolekcją odzieży stworzonej przez ikonę stylu i elegancji, wdzięku- Jerzego Antkowiaka. Podziwialiśmy ekstrawaganckie stroje wykonane ze szlachetnych tkanin, pamiątki, rysunki ze zbiorów czołowego projektanta mody. Podczas spaceru uliczkami tego zabytkowego miasta mogliśmy poczuć jego klimat. Mieliśmy wrażenie, jakby zatrzymał się w nim czas. Dużą atrakcją naszej wycieczki była wizyta w Pałacu Herbsta. Rezydencja otoczona jest ogrodem w stylu francuskim.
Została zaprojektowana jako neorenesansowa willa. Wnętrza pałacu zawierają meble, obrazy, dzieła sztuki dekoracyjnej z XIX w. i pocz. XX w.
Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.
Była lekcją języka polskiego, historii i edukacji teatralnej, jak również integracją zespołów klasowych.