Absolwent naszą wizytówką- Paweł Czarniak; fotoreporter Polska Press Grupa

Trzyletni okres spędzony w Baczyńskim wspominam tylko i wyłącznie pozytywnie. Wyrozumiała kadra nauczycielska pozwalała mi na rozwój nie tylko w budynku szkoły ale i poza nią.
Byłem uczniem, który lubił angażować się w życie szkolne. Na przełomie drugiej i trzeciej klasy liceum zacząłem angażować się w dziennikarstwo obywatelskie na portalu www.mmwloclawek.pl (obecnie www.wloclawek.naszemiasto.pl )
Studiuję na III roku politologii UMK w Toruniu. Jednocześnie pracuję w Polska Press Grupa – jest to jeden z największych wydawców prasy w Polsce i lider na rynku mediów regionalnych i lokalnych. Do firmy należą takie tytuły jak m.in Gazeta Pomorska, portal pomorska.pl wloclawek, naszemiasto.pl.  Zajmuję się głównie fotoreporterką i tworzeniem materiałów wideo.
„Baczyński” był w momencie, gdy to wszystko się zaczynało, a atmosfera, która panowała w szkole, pozytywnie wpływała na mój rozwój. Po skończeniu liceum nadal chętnie odwiedzam stare mury. W dwóch poprzednich latach angażowałem się również w projekt najbardziej wyjątkowego święta w Baczyńskim, czyli w Dzień Kobiet.