Absolwent naszą wizytówką- Oliwia Pawlik (rocznik 2015); studentka socjologii na UMK; fotograf

Nazywam się Oliwia Pawlik. Byłam uczennicą Baczyńskiego w latach 2009 – 2015. Uczęszczałam zarówno do Gimnazjum nr 7 jak i do IV LO, do klasy o profilu humanistycznym. Łącznie 6 wspaniałych lat w fasadach tego budynku. Każda chwila spędzona w tej szkole, jest dla mnie do tej pory jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich było mi dane doświadczyć. Obecnie jestem studentką socjologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W wolniejszych chwilach pracuję jako fotograf.
Od wielu ludzi słyszało się często słowa: „Szkoła taka sama jak każda, ważne żebyś zdobyła wykształcenie”. Baczyński jednak to nie tylko sama placówka dydaktyczna. Ta szkoła to SERCE. Wielkie serce przekazywane na każdym kroku wielu uczniom. Szkoła, która nie tylko uczy wiedzy podstawowej, ale i wiedzy życia.
Wspominając szkołę, zawsze łza kręci mi się w oku. Poznałam tutaj wiele pozytywnych i życzliwych mi osób. Przeżyłam z tymi ludźmi wiele chwil, które nauczyły mnie, jak iść przez życie. Przeżyłam tu wiele wzlotów i upadków, ale nigdy sama! Łzy szczęścia i smutku wylewały się na barkach wspaniałych ludzi. Wspaniałych przyjaciół i nauczycieli. Nauczycieli, którzy nie raz pokazali, że jednak też są ludźmi.
Słynne forum szkolne, zawsze rozbawiające do łez apele z okazji Dnia Kobiet. Szerokie uśmiechy nauczycieli i pań z obsługi- często dawały motywację do działania. Męczarnia w gabinecie pielęgniarskim? NIGDY z panią pielęgniarką z Baczyńskiego, która zawsze podnosiła na duchu rozmową. Wycieczki szkolne czy nawet przerwy międzylekcyjne. Małe rzeczy, które we wspomnieniach okazały się jednak duże.

Przesyłam najserdeczniejsze pozdrowienia dla : Pani Doroty Józwiak i Jadwigi Czarneckiej, które będąc moimi wychowawczyniami, okazały mi więcej ciepła i serca, niż nie jedna zgraja. Jak tylko się ponownie spotkamy, to Panie uściskam! Ślę również buziaki dla niezastąpionych Pedagogów: Pani Marii Chałaczkiewicz i Małgorzaty Frąckiewicz, którym zawdzięczam wiele, jeszcze więcej, a nawet i najwięcej.

Wahasz się nad wyborem gimnazjum lub liceum? Nie zastanawiaj się dłużej, tylko biegnij do BACZYŃSKIEGO! To Twój najlepszy start w przyszłość.