Absolwent naszą wizytówką- Mateusz Maciejewski 9rocznik 2007); inżynier ds. planowania ruchu regionalnej dyspozycji mocy

Cześć!!!

Mam na imię Mateusz. W latach 2004 – 2007 chodziłem do IV LO im. K. K. Baczyńskiego we Włocławku. Ukończyłem klasę o profilu matematyczno – fizycznym. Dzięki temu wyborowi zdałem dobrze maturę i dostałem się na wymarzone studia tj. Politechnikę Poznańską.

Obecnie mój tytuł zawodowy to magister inżynier. Ukończyłem studia na Wydziale Elektrycznym o kierunku elektrotechnika, ze specjalizacją inżynieria wysokich napięć. Wielu z Was pomyśli zapewne, dlaczego nie poszedłem do technikum elektrycznego, skoro marzyłem o takich studia. Odpowiedź jest prosta, maturę zdaje się z matematyki i fizyki, a nie z przedmiotów zawodowych, dlatego też wybrałem to liceum, gdyż wiedziałem, że kadra nauczycielska bardzo dobrze przygotuje mnie do matury.

Swoją karierę zawodową rozpocząłem w firmie SELPOL S.A. na stanowisku specjalista ds. realizacji dużych projektów sieciowych. Brałem udział przy realizacji inwestycji dotyczącej budowy mostu elektroenergetycznego Polska – Litwa. Po trzech latach pracy zmieniłem pracodawcę i obecnie jestem pracownikiem firmy Energa Operator S.A. Pracuję w oddziale w Płocku w Wydziale Planowania Ruchu na stanowisku inżynier ds. planowania ruchu regionalnej dyspozycji mocy. Zajmuję się planowaniem prac na sieci elektroenergetycznej. Planuję wyłączenia linii, dbam by prace
remontowe i modernizacyjne odbywały się przy jak najmniejszej liczbie wyłączonych odbiorców.

Po ponad trzech latach pracy mogę powiedzieć jedno: wybór IV LO był wyborem słusznym i jak najbardziej trafnym, ponieważ to dzięki tej szkole zdałem egzamin dojrzałości i ukończyłem wymarzone studia, dzięki którym mam pracę z której czerpię przyjemność.