Absowlent naszą wizytówką- Edyta Lewandowska (rocznik 2009); doktorantka na University of Liverpool

Nazywam się Edyta Lewandowska. W 2006 r. rozpoczęłam naukę na profilu matematyczno-informatycznym. Moją wychowawczynią i jednocześnie klasową mamą była najukochańsza sorka Urszula Urbańska. W trakcie mojej edukacji licealnej zdecydowałam się zdawać maturę i aplikować na technologię chemiczną. Wszystko to dzięki mojej ówczesnej nauczycielce sorce Grams. To ona uwolniła moja miłość do tego przedmiotu. Studia ukończyłam na Politechnice Łódzkiej na moim wymarzonym kierunku. Obecnie robię doktorat w Wielkiej Brytanii na University of Liverpool, gdzie moje badania są finansowane przez firmę znana z produkcji opon – Michelin.
IV LO to przede wszystkim dla mnie niesamowite wspomnienia, krąg przyjaciół i znajomych z którymi nadal mam kontakt. To również szkoła przyjazna uczniowi, w której nauczyciele są chętni do pomocy uczniom. Maturę można spokojnie zdać bez korepetycji, jeżeli tylko młody człowiek chce się kształcić i rozwijać.
Dlaczego IV LO? Oprócz wysokiego poziomu edukacji, szkoła pozwala rozwijać własny charakter i spełniać marzenia w bezstresowej atmosferze. Jeżeli miałabym szansę wybierać liceum ponownie, bez wahania wybrałabym „Baczyńskiego”.